WhatsApp Destek
0 539 564 95 95

Avrupa Vize İşlemleri Merkezi Hemen Arayın : 0534 471 77 08

Schengen Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Vize ücretleri Schengen ülkeleri arasında farklılık gösterebilmektedir. Vize harç bedelleri konsolosluklar tarafından belirlenir ve güncellenir. Schengen vizesi ücreti konsolosluk harç Bedelleri ve Avizelerinin işlem ve koordinasyon ücretlerini içermektedir ve 2018 yılında yeniden güncellenerek artış gösterebilir. Vize ücreti Schengen başvurularında belli bir süre için talep edilmemektedir. VIP vize başvuruları sırasında daha konforlu bir ortam ve ayrıcalıklı bir hizmeti tercih eden başvuru sahipleri VIP hizmetimizden faydalanabilirler. Sizler için özel hazırlanmış ofisimizde başvuru süreciniz en hızlı şekilde yürütülecektir. Bilgi için ofisimizi arayarak ücretler hakkında gerekli ücretler hakkında yeterli bilgiye sahip olabilirsiniz.

 

Schengen Vizesi Fiyatları

Schengen vizesi fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizdeki ilgili ülkenin sayfasına giderek Avizenin ülke şubelerinin telefonla arayarak veya mail göndererek bilgi talebinde bulunabilirsiniz. Vize türüne göre değişiklik gösterebilen vize fiyatları döneme bağlı olarak değişebilir. Ekspres vize ücretleri işlem sürelerini kısalttığı ve zamandan tasarruf sağlandığı için ekstra ücretlere tabidir.

 

Schengen Vizesi Nasıl Alınır?

Vize şartları ülkeden ülkeye değişiklik göstermekte olduğundan seyahat edilecek ülkenin vize başvuru koşulları dikkatle incelenmelidir. Schengen vizesi nasıl alınır sorusuna verilebilecek en kısa yanıt ilgili üye devletlerin Büyükelçilik ve Konsolosluklarına vize başvurusu yapılması gerektiği yönündedir. Avrupa Vize İşlemleri Schengen başvurularında ilgili ülke departmanlarıyla vize işlemlerini hızlı, kolay ve güvenilir yollardan gerçekleştirmekte, başvuru sahibinin önceliklerine, seyahat planlarına ve amacına uygun çözümler üreterek Schengen prosedürleri doğrultusunda vize müracaatlarını gerçekleştirmektedir. Burada önemle vurgulamakta fayda var ki vize onayına veya reddine karar veren yegane kuruluşlar başvuru yapılan ülkenin Konsolosluk ve Büyükelçiliklerinin vize departmanlarıdır.

Bu birimler dışında hiçbir kuruluş vize sonucu hakkında karar verme yetkisine sahip değildir. Schengen üye devletlerin Konsoloslukları ve Büyükelçililikleri, vize başvuru sahiplerini vize işlemleri için kendilerinin akredite ettiği ve resmi olarak yetkilendirdiği vize başvuru merkezlerine yönlendirmektedir. Vize danışmanlık firmaları ve seyahat acentelerinin vize başvuru sahibi adına işlem yapma hakları vardır. Vize başvuruları ülkeden ülkeye değişebilmektedir.

Bazı Schengen üyesi ülkelerin konsoloslukları hem vize başvuru merkezlerinde hem de bizzat konsolosluk ve büyükelçiliklerde başvuruları kabul etmektedirler. Bu konuda detaylı bilgiyi ülke sayfalarımızı inceleyerek, ülkeye özel vize başvuru koşullarını görüntüleyebilirsiniz. Vize başvurusunun eksiksiz evraklarla yapılması gerekmektedir. Eksik evrak bildirimleri Konsolosluklar tarafından yapılmaktadır. Vizenin seyahat tarihine yetişmesi açısından başvuruların seyahatten en fazla 3 ay önce en az seyahate 15 gün kala yapılması ve aynı zamanda konsoloslukların yoğun olduğu veya kapalı olduğu tarihler dikkate alınarak evrak teslimi ve parmak izi ibrazının yapıldığı vize randevu tarihlerinin de gözönünde bulundurulması gerekmektedir.